PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Wynika z tego, że ten film na pardę jest genialny a polacy lub społeczność filwebowa to w większości idioci

trec44

Czy genialny? Ciężko ocenić, w moim przypadku trzeba będzie obejrzeć go drugi raz (na ten czas 8/10), ale zgadzam się.. Polakom nikt nigdy nie dogodzi. Mimo wielu nagród (których swoją drogą Memento wiele nie dostało, ale teraz chodzi mi o wszystkie "BDB" w zwyż), mimo wielkiej ilości pozytywnych opinii, zawsze znajdzie się jakiś troll, który wstawi jedynkę bo nie lubi samego Nolana, przez co Memento znajduję się na 227 miejscu, a jakieś "jak zostać królem" 80 (wiem, że jest wielu obrońców tego "dzieła", ale gdyby nie to, że niezasłużenie dostało Oscara, ludzie na filmwebie w większości nie mieliby o nim pojęcia. A wiadomo, pozbierał Oscary to musiał zostać oceniony wysoko...). Dlatego polecam nie zwracać uwagi na rankingi na tej stronie ;)

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

Cz genialny? Absolutnie tak, nikt wcześnie czegoś takiego nie wymyślił.

Brak Oscara dla Memento za najlepszy scenariusz oryginalny to kompromitacja ze strony Akademii.
Guy Pearce również mógł spokojnie otrzymać statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, przecież nie był wcale gorszy niż Russell Crowe w Gladiatorze.

ocenił(a) film na 10

Akademia kompromitowała się dużo mocniej przed laty. Memento jest jedyne w swoim rodzaju, dalej uważam go za bezbłędny film, mimo, że ciężki. Nie ogląda się go z lekkością jak inne arcydzieła np. Skazanych na Shawshank czy Forresta Gumpa. Klimat Memento jest ciężki jak wzbogacany uran a do tego trudny w odbiorze. Może tylko Primer jest cięższy jeśli chodzi o podaną fabułę (co nie znaczy lepszy). Obejrzałem ten film przed laty, był ok, obejrzałem drugi raz pózniej trzeci i w tym roku dobiłem do czwórki. Im człowiek jest dojrzalszy ten film jest lepszy. 10/10 to za mało. Najlepszy amerykański kryminał. Nie mam co do tego wątpliwości.
Następne na liscie mroczne kryminały.
-Oldboy
-se7en
-Chaser
-Palacz zwłok

użytkownik usunięty
trec44

Wynika z tego, że tu nie rozumiem = 1/10. Dla plebejuszy nawet incepcja jest trudna, a jak się zabierają za coś ambitniejszego to widać efekty.

użytkownik usunięty

powinno być, nie rozumiem = nie oceniam

trec44

a czy nie przyszlo Ci do glowy drogi "trec44" ze to polski odbiorca moze miec racje? czyzby znow kompleksy wobec wspanialego zachodu?
wg mnie film bardzo dobry ale ogladalem dawno moze dzis wystawilbym wiecej moze mniej, ciekawa historia ale do 10 to u mnie nie dobil, moze rzeczywiscie nie dostrzeglem w nim tego co wszyscy powyzej, jesli tak to Wam zazdroszcze :D

użytkownik usunięty
Dijkstra79

Polak może mieć rację ale społeczność filmwebowa, którą tworzą w większości, gimnazjaliści, fani zmierzchów, hanny montany, Biebera i gdzie panuje zjawisko zakładania multikont absolutnie nie.
Z resztą wystarczy spojrzeć na oba ranking a od razu gołym okiem widać kto ma rację. W rankingu IMDB przede wszystkim docenione są prawdziwe arcydzieła i klasyki. W pierwszej setce znajdują filmy Hitchcocka, Wildera, Chaplina czy Kurosawy, natomiast na filmwebie... szkoda gadać...Forrest Gump w pierwszej trójce - kompletne nieporozumienie, ponadto w Topie znajdują się takie szmiry jak Pamiętnik, W pogoni za szczęściem, Chłopiec w pasiastej piżamie, Ojciec chrzestny III, Zapach kobiety, Przerwana lekcja muzyki, Siedem dusz, Blow, Życie Carlita...

ocenił(a) film na 10

ostatnie 3-4tytuły sa okej ;)
kazdy ma prawo głosu, nie kazdy jednak powinien go zabierac

odpowiem jak byly prezydent "zgadzam sie z Panem, ale sie z Panem nie zgadzam" Hitchcock, Wilder, Chaplin Kurosawa to niewatpliwie wielkie nazwiska kinematografii przy czym albo bylem za mlody zeby wtedy odpowiednio docenic ich tworczosc albo mnie przerastaja po prostu :) za to Forest Pamietnik i pare innych filmow w ktorych nie ma nic "wielkiego" ja oceniam bardzo wysoko bo mialy to cos czego od nich oczekiwalem lub co w danym momecie mi podpasowalo, i to jest tajemnica ocen wiekszosci ludzi jak mi sie zdaje, przede wszystkim co mi(im) zaoferowal "ten film" a nie czy byl tam maksymalnie wyszukany scenariusz, genialne zdjecia i ten boski/boska .... (tu kazdy wkleja stosowne nazwisko), co do dzieciarni od montany bimbera dajacej 1 tytulom z pierwszej 100 zeby je pociagnac w dol bo ich "śłitaśny" film ma byc wysoko pominmy milczeniem, bo szkoda na to zjawisko oczu
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Carlito's way to rewelacyjny film. Więc nie trafiłeś dobrze. Poza tym reszta produkcji poza Chłopcem w Pasiakach są również poza średnim poziomem. Więc mnie to nie dziwi. Co do listy imdb. Prowadzę własną listę na którą wspisuje sobie wszystkie filmy które pojawiają się na tej liście .Ostatnio wszedł Elitatni 2 dlatego obejrzę go w 100 %, a pózniej usunę z listy, sporo filmów wchodzi na listę i szybko z niej znika jednak skoro wszedł na listę 250 najlepszych filmów to muszę go obejrzeć. Za sporo tytułów dalej nie mogę się zabra, 8 i pół, Rebecca, Amerykańsie Noiry z lat 30'40'50. Wiem, że te filmy są genialne ale jednoczęsnie trudne do przetrawienia.

użytkownik usunięty
Finalny_Odbiorca

Carlito's way wątpię czy taki rewelacyjny, niczym specjalnym się nie wyróżnia na top 100 zdecydowanie nie zasługuje.

Wytlumacz mi, jesli Carlito's way niczym specjalnym sie nie wyroznia, to czym zasluguje na top 100?

użytkownik usunięty
El_Draque

nie zasługuje bo zwykły przeciętniak, jest w top 100 tylko dlatego że ten portal jest tworzony przez młodzież bo żadnym inny,m rankingu tego filmu tak wysoko nie ujrzysz

ocenił(a) film na 9
trec44

No chyba jest coś na rzeczy;)

ocenił(a) film na 10
Razjel

wpisałem i dalej nic. Dokłądnie zródło potwierdzone. Bo jeśli go nie masz znaczy, że obrażasz wielkiego reżysera któremu twoja osoba do pięt nie dorasta.

trec44

Niestety to prawda. Wśród użytkowników fb panuje przekonanie, że jeśli film jest za trudny w odbiorze i "męczy" widza, jest gniotem. W zasadzie nie ma się co długo zastanawiać, anty-fani takich filmów jak Memento to margines, lub zwykli prowokatorzy. Każdy kto lubi filmy niebanalne i zaskakujące (a takie, w których włącza się nam "rozkmina" dają najwięcej satysfakcji z oglądania!) powinien wysoko ocenić ten film. No ale cóż, fb rządzi się swoimi prawami, desperaci potrafią założyć dziesiątki kont tylko po to, by ranking wyglądał inaczej;) Ja mam to generalnie poniżej pleców, bo i po co oceną lub rankingiem się sugerować?

toporminator

Ja mam takie pytanko do osób od dawna zarejestrowanych na filmwebie: Na którym miejscu Memento było "kiedyś tam"? Bo jak tak patrze na niektóre pozycje i na ich miejsca to śmiać mi się chce (na przykład "V jak Vendetta" Wachowskich - jeden tydzień w granicach 500 miejsca, tydzień później 1200). Chodzi mi o to, że tak niska pozycja może być spowodowana multikontami niedorozwjów, chorujących na "nie zrozumiałem - 1/10". Może gdyby ich usunąć, średnia od razu się podwyższy. :)

Sebu_BGZ

powinien byc jakis filtr odrzucajacy np 10% najwyzszych not i 10 najnizszych albo noty ludzi ktorzy daja tylko 1 i 10 np, nie chodzi o dyskryminacje czy inne takie ale o to zeby "odsiac" zagorzalych fanow niektorych tytulow (mowie tu tez o sobie) i zagorzalych przeciwnikow ktorzy nie dadza rady zachowac dystansu, ale co by nie mowic jak cos na filmwebie ma mniej niz 5-6 to juz szansa na to ze bedzie dobry (dla mnie) jest malutka

Dijkstra79

Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. W "statystykach" będziesz miał wpisaną 10 czy 1 dla jakiegoś filmu, ale nie wliczy się to w ogólną średnią ;)

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

Na filmwebie mogłaby być opcja podglądu wszystkich ocen, tak jak np. jest to na IMDB.
http://www.imdb.com/title/tt0209144/ratings
- tam Memento ma zaledwie 1.8% wystawnych 1/10, na filmwebie podejrzewam, że ten procent jest sporo wyższy, gdyż wiele gilmbusów przyjmuje zasadę nie rozumiem filmu, to wystawiam 1/10

Co do rankingu to od jakiegoś 1,5 roku (premiery Avatara) dzieją się tu bardzo dziwne rzeczy, mianowicie wiele filmów z gatunku Sci-fi takich jak Terminator, Alien, Aliens, Powrót do przyszłości, Matrix, Łowca androidów, V jak Vendetta - prawdopodobnie też... z niewyjaśnionych przyczyn wyleciały w ciągu kilku dni z rankingu Top100 ciągle to spadając coraz niżej... Z resztą nawet na ten temat jest założony temat i pokazane w jakim tępię Terminator 2 wypadał z rankingu.
http://www.filmweb.pl/film/Terminator+2+Dzie%C5%84+s%C4%85du-1991-992/discussion /CO+SI%C4%98+DZIEJE,1386477?page=3

Tak, np Matrix, film który swego czasu mocno trzymał się w drugiej dziesiątce, teraz plasuje się na... wole nie sprawdzać! sic!
Jestem przekonany że w przypadku Memento, tak niska ocenia spowodowana jest nazwiskiem jego reżysera. Nolan po kilku sporych sukcesach, jest przez wielu wręcz fanatycznie tępiony, podobnie zresztą było z Cameronem i przeciwnikami Avatara. Trzeba żyć z tym że mamy masę trolli na filmwabie którzy pewnie nawet wiedzą że trollami są, ale mają to w dupie, bo ważniejsze jest to żeby ich ulubione filmy były w rankingu. Memento powinno się tam znaleźć, ja to wiem, ty to wiesz, on i tamten też. To wystarczy.

toporminator

''anty-fani takich filmów jak Memento to margines'' - Popieram!

ocenił(a) film na 6
trec44

jak widzę takie debilne posty to aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera CO MA IMBD DO FILMWEBU ??
po to wchodzę na filmweb, żeby mieć filmy oceniane przez polaków czyli osoby podobne do mnie [z założenia] wychowane na podobnych filmach/ogóle kultury i mających podobny gust
jak chcesz mieć oceny z imbd to won na imbd

half_past_seven

IMDb jest bardziej obiektywne, bo aktywniej eliminują trolli i multikonta, niż FW, co znajduje odzwierciedlenie w ocenach. Nikt nie powie, że oceny na filmwebie są bardziej obiektywne, Polska to mimo wszystko jednak mniej niż świat.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
trec44

Innowacyjny tak ale genialny na pewno nie.
A to że rankingi na fw to gówno to wiadomo nie od dzisiaj.

użytkownik usunięty
Marcinekk

najgenialniejszy z najgenialniejszych

trec44

film został zjedzony przez polską inteligencje, a raczej jej brak

trec44

Pozostańmy przy społeczności filmwebowej.

ocenił(a) film na 9
trec44

Jak bym miał sugerować sie ocenami filmwebu to nie obejrzałbym żadnego filmu, po tym co można czasem tu obserwować.

użytkownik usunięty
trec44

dla mnie na pewno ten film się mieści w pierwszej "trzydziestcejedynce":P widziałem go hmm 8-10 razy sam nie wiem. myślę, że go już sobie poukładałem no ale kto to może wiedzieć:D Pamiętam, jak za małolata jeszcze wyszedłem z kina, siostra mnie na to zabrała (big up!) - nigdy nie miałem takiej sieczki po seansie, trauma trwa do dzisiaj :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones