PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Zauważyliście, że w scenie w szpitalu psychiatrycznym, w której Sammy Jenkis siedzi nieruchomo na krześle, na samym końcu zamiast Sammyego widać Leonarda? Ułamek sekundy, ale jednak ważny dla fabuły.

użytkownik usunięty

Tu jest zwolnione jak by ktoś był ciekaw http://youtu.be/2MUnDhxAif0

zauważyłem, ale do końca nie byłem pewien. dzięki za rozwianie wątpliwości ;)

ocenił(a) film na 8

to ja mam inne pytanie, skoro to nie Sammy zabił swoją żonę, tylko Leonardo, to co z zabójstwem i gwałtem jego żony ? wychodzi na to że nikt jej nie zabił i nie zgwałcił, czyli nigdy Leonardo nie został uderzony w głowę i nie powinien tracić pamięci... no i kto był pierwszym Johnem G. którego zabił ? przecież nikt mu żony nie zabił, więc nie mógł zabić zabójcy swojej żony...

chyba że jego choroba była spowodowana czymś innym i sam to sobie wszystko wymyślił, ale w takim razie kogo zabił za pierwszym razem ?

użytkownik usunięty
matrab

Zgwałcił, ale nie zabił. Przeżyła. A Leonard w tym ataku został pobity i stracił pamięć. Potem wkręcił sobie, że jego żona zginęła i dlatego polował na zabójcę. Było to wyraźnie powiedziane w filmie.

ocenił(a) film na 9

W jednej ze scen (kiedy leży w łóżku z żoną), Leonard ma na sobie tatuaż "I've done this", tuż pod tatuażem, przypominającym mu co ma zrobić.
https://lh3.googleusercontent.com/-T7a85uP6Iug/TXv4yUEKESI/AAAAAAAABqM/yAjF7bdEe kg/MementoBestShot.jpg

:)

ocenił(a) film na 9
beria_filmweb

Właśnie przeszukiwałem wszystkie tematy pod "Memento" i patrzyłem czy ktokolwiek to zauważył. O co wg Ciebie może w tym chodzić? Nie rozumiem tego...

ocenił(a) film na 9
maciekoj

W ułamkach sekund i jakże ważnych w tym filmie migawkach można znaleźć wiele ;)

Wg mnie.:

- Leonard rozprawił się z gwałcicielem (stąd tatoo "I've done it") zresztą chyba nawet ktoś mu o tym mówi pokazując jego zdjęcie z uśmiechniętą buzią.
- niestety uraz zrobił swoje i on nie potrafił tego zapamiętać
- on niczym Sammy z jego opowieści sam zabił swoją żonę
- usunął tatuaż, żeby mieć w życiu cel (to chyba też gdzieś jest powiedziane w filmie - nie to że usunął tatuaż tylko o celu)

No i namówiłeś mnie na kolejny seans :)

ocenił(a) film na 9
beria_filmweb

Wcześniej myślałem, że dłużej zajmowało mu szukanie i rozprawianie się z nim, ale z tego wynika, że nawet szybko to zrobił (przed śmiercią żony). Dziękuję, ostatnia moja wątpliwość rozwiana :)
Miłego oglądania!

ocenił(a) film na 7
beria_filmweb

Tylko dlaczego w scenie z żoną ma już ten lustrzany tatuaż wg którego została ona zgwałcona i ZABITA? hmmm

ocenił(a) film na 8

Tak, zauważyłem.

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

Dzięki wielkie za założenie tego tematu i ukazanie tego drobnego szczegółu, ale jakże istotnego w kontekście całego filmu! Nie zauważyłem go i cały czas zastanawiałem się czy ten Teddy od początku nie wkręca mu fałszywych informacji, ale teraz już wszystko jest oczywiste. Moim zdaniem film był świetny i chętnie obejrzę go kiedyś jeszcze raz. Pozdro dla wszystkich kinomaniaków:)

użytkownik usunięty

Świetnie że założyłeś taki temat - film zdecydowanie trzeba obejrzeć 2 razy w krótkim czasie by wszystko dostrzec

ocenił(a) film na 9

genialny film

ocenił(a) film na 9

dodatkowe ciekawostki

http://www.christophernolan.net/memento_mem.php

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones