PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Piwnica

ocenił(a) film na 10

Film świetny, ale jedno mnie zastanawia. Na początku filmu, kiedy to Leonard zabija Johna Gammell'a ten mówi mu, żeby poszedł z nim do piwnicy, żeby odkryć kim jest naprawdę. Dlaczego po zabójstwie Gammell'a nie poszedł do piwnicy sprawdzić co tam jest? Być może poszedł tam, ponieważ historia "kończy się" na zabójstwie Johna, ale czy film nie byłby ciekawszy gdyby pokazali co jest w owej piwnicy?

użytkownik usunięty
dani_california

Gdyby pokazali co jest w owej piwnicy, film stałby łatwiejszy do przewidzenia a po scenie kiedy Leonard spogląda na zdjęcie na którym jest Natalie i Jimmy w zadzie wszystko stałoby się jasne.

ocenił(a) film na 10
dani_california

A czy w tej piwnicy nie było ciała tego chłopaka Natalie? Przecież jak Lenny go zabił to razem z Teddym (John Gammel) znieśli jego ciało do pwinicy. Wydawało mi się, że właśnie o to chodziło Johnemu.

ocenił(a) film na 10
Qlimi

być może. nie zauważyłam tego w jakim budynku znajdowali się gdy Leonard zabijał John'a. nie zwróciłam uwagi, że to ten sam, w którym zabijał Jimmy'ego.

ocenił(a) film na 10
dani_california

Na pewno w tym samym go zabił, bo jeszcze jak przyjechał tam z Teddym rozmawiali o śladach pozostawionych przez stojący już tam samochód. A tym samochodem przyjechał kilka dni wcześniej Leonard i zabił Jimmiego, a potem odjechał jego jaguarem.

ocenił(a) film na 8
Qlimi

Polecam po obejrzeniu końcowej sceny, wrócić do pierwszej :) wtedy nie ma wątpliwości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones