PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Kto zna jakiś ciekawy film podobny do Memento? Mam namysli filmy mindfuck takie w ktorych trzeba pomyslec i samemu wszystko złożyć w zrozumiałą całość... HELP ME??? ;)

użytkownik usunięty
neo_angin

tylko ci się wydaje że jest on prosty

Ależ mi się nie wydaję. Oglądałem film 3 razy. Jeden z moich ulubionych. Nie jest on mindf*ckiem, ale filmem dla myślącego widza z pewnością.

użytkownik usunięty
Makron

Vanilla Sky

ocenił(a) film na 8
Makron

nie chce mi się czytać wszystkich postów i nie wiem czy już ktoś wspomniał ale zdecydowanie wszystkie filmy Lyncha :)

ocenił(a) film na 8
Makron

aha! jeszcze Malice in Wonderland. To mało znany film ale naprawdę fajny a i jeszcze z nowszych The box

ocenił(a) film na 9
Makron

W pewnym sensie świetny "Moon".

ocenił(a) film na 9
Makron

Dodałabym "Słaby punkt". Na końcu zagadka się wyjaśnia, ale takie właśnie filmy lubię- w których całe zagmatwanie da się wyjaśnić realistycznie, bez odwoływania się do fantastyki, czy zjawisk paranormalnych (czy ktoś może podsunąć choć jeden tytuł takiego realistycznego filmu? Przeczesywanie opisów wszystkich podanych trwało by za długo).
I jeszcze jedno- gdzieś przeczytałam, że mindfu*kiem mogą być bardzo różne gatunki, nie tylko horrory, thrillery, ale nawet ...komedie. Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Czy ktoś zna taki przykład?

użytkownik usunięty
MondegreenM

"Mechanik" z wychudzonym Balem :). Świetne.

ocenił(a) film na 7
Makron

lepszym mozgotrzepem, ktorego ogladanie sprawia jednoczesnie i bol, i rozkosz jest zwierciadlo tarkowskiego. dodac do tego mozna nostalgie i stalkera - moim zdaniem najlepszy film ewer. no i oczywiscie polecam takze filmy triera, poczynajac od elementu zbrodni, poprzez trylogie europejska itd. niech bedzie jeszcze tworczosc bergmana, z absolutnie fantastycznym filmem: goscie wieczerzy panskiej. no i dreyer. blizej naszych czasow moze byc tworczosc innaritu. po 21 gram, ktore z reszta sa podobnie nakrecone, nie moglem sie otrzasnac przez kilka dni ;) ze juz nie wpomne o linchu...

ocenił(a) film na 7
Makron

Dziewiatki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones