PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Musze przyznac ze film dobry, mimo ze momentami troszke nudzil i nie byl "latwy" do ogladania poprzez sposob w jaki
zostal nakrecony, nie sadzilem ze pod koniec opadnie mi szczeka z wrazenia :)

Chcialem w skrocie opisac to co sie dzialo w filmie w sposob jaki go zrozumialem, rowniez za "poprawienie" mojej
wersji bylbym wdzieczny, mimo iz czytalem wiele komentarzy jest balagan z historia tego filmu, kazdy pisze co innego.

Wiec w skrocie:
>Lenny zostaje uderzony w glowe przez co dostaje urazu, natomiast jego zona zostaje zgwalcona ale przezywa. Nie
mogac sie pogodzic z choroba meza i sprawdzajac jego pamiec, powoduje ze ja zabija podajac jej insuline (myli ta
historie z Sammym). Prawdopodobnie wyladowal w szpitalu (motyw z Sammym w szpitalu i zamiana twarzy na
Lennego chociazby o tym swiadczy) a nastepnie z niego jakos sie wydostal.
>Policjant Teddy, ktory na poczatku filmu wydaje sie zla postacia, tak naprawde jest nianka i przyjacielem Lennego,
chcacym pomoc zemscic sie glownej postaci i przy okazji ja wykorzystac do zabicia np handlarza narkotykow. <tutaj
pojawiaja sie watpliwosci czy policjant jest w 100% dobra postacia, jednak uwierze ze jest w tej wersji> Handlarzem
okazuje sie byc maz Natallie, ktora albo sie dowiaduje ze Lenny go zabil, albo po prostu jest zla.
> Lenny dalej szuka mordercy, bo wymyslil sobie "nowy cel" czyli Teddiego (cholera wie czy zrobil to ze zlosci
umyslnie, czy przypadkiem nie sadzac ze go potem zabije). Pojawia sie Natallie spotkana w barze, ktora manipuluje
Lennym tak, by przebywal w jej domu i uwierzyl ze pobil ja "jej chlopak Todd" ktory prawdopodobnie jest innym
dillerem takim jak byly maz Natallie. Chodzi wiec jej o pozbycie sie goscia, ktory chce pieniadze za tranzakcje
narkotykow, ktora zgarnal prawdopodobnie Teddy.
> Pod koniec (ogladajac od tylu) wiemy ze Lenny sypia z Natallie, pomogl jej sie pozbyc Todda i zabija Teddiego.

Co jest dla mnie nie wiadoma to, kto rozmawial z Lennym caly czas przez telefon, policjant, Natally? Dalej tez, nie
jestem pewny czy wersja Teddiego jest prawdziwa, ale biorac wszystko do kupy, Natally ktora gdzies w polowie filmu
sprawia wrazenie jakby wszystko manipulowala (i nawet sama zaplanowala morderstwo zony) jest tylko drobnym
epizodem glownego bohatera, ktory zabladzil i nic nie pamieta.

Jezus, jak ten film ciezko strescic :D

yodynaq3

Wydaje mi się, że rozmówcą był policjant czyli Teddy. W jednej scenie Leonard schodzi na dół i pyta Teddiego czy to on jest ofcierem Gammelem. Ten odpowiada twierdząco.

ocenił(a) film na 4
yodynaq3

>Myśle że Teddiego nie było w szpitalu dla obłąkanych, co uważam za największy błąd filmu, bo jakby tam trafił to by stamtąd nie wyszedł bo nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować
>Teddy nie był w 100% dobrą postacią bo wykorzystał Lenniego żeby zgarnąć te 200tys Jimmiego. Natalie wywnioskowała że Lenny ma coś wspólnego ze zniknięciem Jimmiego ponieważ zobaczyła go w jego (Jimmiego) samochodzie. Na początku Natalie chce wykożystać Lenniego, ale poźniej po tym jak Lenny opowiadał o swojej żonie, zbliżyła sie do niego i mu pomogła.
>Lenny kierowany żądzą zemsty po prostu nie uwierzył że już zabił morderce swojej żony, ponieważ nie znalazł na to dowodów na zdjęciach.
> Tak na marginesie spólnik Jimmiego miał na imie Dodd. Natalie nie chciała żeby Lenny zabił Teddiego, pomogła tylko znaleźć jego dane po rejestracji.

Myśle że wersja Teddiego jest prawdziwa i reasumując to tak naprawdę tym złym jest Lenny ponieważ cały czas szuka zemsty i nie uznaje argumentów innych ludzi ponieważ nauczył się wieżyć tylko swoim notatkom i z tego powodu jak już pisałem na początku powienien siedzieć w wariatkowie.

ocenił(a) film na 7
JackTheRiper4546

Lenny wspomniał coś o udawaniu, że pamięta się czyjąś twarz, żeby zadowolić lekarzy (niby Sammy tak robił). Może w ten sposób udało mu się wyjść ze szpitala

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones