PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 456
ocen
7,6 10 1 196456
8,1 36
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Jeżeli Lenny=Sammy to kiedy znalazł się on w zakładzie psychiatrycznym? (może w okresie między gwałtem na żonie a jej "śmiercią" lub czasem zemsty?) i druga sprawa - ZROBIŁEM TO - kiedy działa się ta scena? W czasie poszukiwań mordercy nie miał tego tatuażu... Czyżby śmierć żony była fikcją????

ocenił(a) film na 9
Qnen

Olaboga,nic już nie wiem :(
Im więcej razy to oglądam i im więcej o tym czytam,tym mniej wiem..

użytkownik usunięty
Qnen

Lenny i Sammy to dwie różne osoby. Sammy, (nie miał on żony) to osoba która udawała amnezji by wyłudzić odszkodowanie, jednak Lenny go zdemaskował jako detektyw ubezpieczeniowy. Lenny historię niemulonego zabójstwa swojej żony, która przeżyła napad przeniósł właśnie na Sammego który oszukiwał samego siebie.
Co do tatuażu to najprawdopodobniej go sobie usunął, chcą sobie stworzyć koleją łamigłówkę.

ocenił(a) film na 10
Qnen

Nic nie wiadomo z filmu, jakoby Lenny był w zakładzie psychiatrycznym, choć oczywiście jest prawdopodobne, że po śmierci żony gdy sprawą zainteresowała się policja, został tam skierowany. Choć jeśli tak to - jak widać, wypuszczono go, w końcu Sammy'emu też pozwolono żyć na wolności mimo domniemanego schorzenia.
Co do sceny z tatuażem "zrobiłem to" - nie da się w żaden sposób wpasować jej w chronologię wydarzeń, ma ona charakter symboliczny.
PS. Zauważyłem właśnie, że temat jest stary, więc przepraszam za odkopanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones