PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 341
ocen
7,6 10 1 196341
8,0 35
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Odwrócona chronologia wymaga ogromnego wysiłku żeby jakoś ogarnąć przebieg zdarzeń i związki przyczynowo skutkowe. Mózgownica się grzeje przy oglądaniu, ale to jednak kawał dobrego kina. Choć arcydziełem bym jednak tego filmu nie nazwał...

zimeke

Znajdz w histori kinematografi jeszcze jeden tak świetne złożony film. I taki jest właśnie problem dzisiejszej "publiczności". Jak już coś jest inteligetne, dokładnie złożone i trudniejsze w interpretacji to odrazu jest nie szanowane i uważane za kicz. To przerost krytyki jak na moje. Dlatego dla mało ambitnej widowni produkowane są także filmy typu komedia romatyczna, by proces myślowy był jak najbardziej obniżony i nie dochodził do pułapu mogącego zasugerować widzowi "zamysł" nad co ogląda i jaki to w ogóle ma sens.

ocenił(a) film na 9
VentU

Zabójczy numer
Podejrzani
Przekręt
American Psycho
Cube
Wyspa tajemnic
Mechanik
Siła strachu
Jedenasta czternaście
Sekretne okno
Tożsamość
Vidocq
Podziemny krąg

A to te nowsze :) A ze starszych to polecam Hitchcoock'a.

Mutupl

Podałeś nazwy filmów, które są świetne. Genialnie zrobione, przynajmniej wiekszość z nich. Filmy, które uważam za "podobne" do tych Nolana, ale w koniec końców nie te które nazwałbym "złożonymi" , jak Memento.
Mają bardzo dobre twisty i fabułe. Więc zastanawiam się, czy to miało mi pokazać, że istnieją filmy godne dorównać - Memento.

VentU

"Nieodwracalne" to jest świetnie zrobiony film, polecam mocno

ocenił(a) film na 7
zimeke

Ja bym chciała, żeby twórcy nakręcili ten film jeszcze raz od końca do początku, czyli zgodnie z chronologią zdarzeń. Łatwiej było by wszystko zrozumieć po oryginalnej wersji. Choć jak teraz o tym myślę to sądzę, że film byłby nieciekawy, przeciętny. Nie zmuszałby od myślenia, a tak to właśnie ta odwrócona chronologia nadaje sens wszystkiemu.

ocenił(a) film na 9
umberella

Przecież wtedy wszystko byłoby wiadome od początku...

ocenił(a) film na 7
umberella

Mogłaby to być wersja dla tych, którzy już obejrzeli, lub mniej kumatych. Trochę inne spojrzenie na całą sytuację, bardziej uporządkowane.

umberella

Przeciez jest taka wersja .. poszukaj na yt lub w google. Ludzie już dawno pomotowali to w porządku" .

ocenił(a) film na 7
VentU

Dzięki, nie wiedziałam.

VentU

A nie lepiej zobaczyć jeszcze z 2 razy i wysilić trochę mózgownicę?! Nie wpadłąbym na to, żeby ten film zmontować "po kolei". Bez sensu... Nie wszyscy przecież muszą oglądać takie kino. A obejrzeć "poprawiony" i powiedzieć "Widziałem Memento, super zakręcony film!" No coś tu nie halo!

mega_2

Chyba sie podpiełas pod niewłaściwą osobe. :)

VentU

Chyba tak... Ale bardziej mi zależało na włączenie się do tematu. Zdziwiła mnie twoja informacja, że ktoś to poskładał! Co za pomysł! Rozumiem, że nie jesteś zwolennikiem tej opcji ;)

mega_2

Można sobie spojrzeć, jedynie dla przykładu .:)

VentU

porównania*

VentU

Albo z czystej ciekawości i choćby po to by się upewnić, że jest tak jak my to sobie poukładaliśmy.

zimeke

To przy Pulp Fiction mózg ci si zagotował??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones